You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ładowanie...

grafika-kolory
9 KWIECIEŃ 2020

Znaczenie i zalety projektowania graficznego dla Twojej firmy

Projekt wizualny strony internetowej to fundament który decyduje o budowaniu więzi określonych emocji i wzmacnia Twoje mocne strony a także który nadaje ducha twojej witrynie. Ważne jest jednak aby używać elementów wizualnych w taki sposób aby przyciągały one i angażowały potencjalnych konsumentów zamiast ich odciągać.

Zwrócę uwagę na kilka obszarów które powinny zostać wzięte pod uwagę aby zatrzymać użytkownika na stronie.

Pierwszy z nich to utrzymuj wszystko w przejrzystości i prostocie - używaj odpowiednio dobranych kolorów które spowodują określone wrażenia. Same kolory powinny odnosić się tematycznie do twojej działalności. Pamiętaj o nie zaśmiecaniu treścią i ilością reklam może to zniechęcić do dalszego eksplorowania strony. Menu powinno być łatwe dla odwiedzającego aby mógł swobodnie przemieszczać między zakładkami.

Animowane ilustracje i gify - Animacje mogą być używane na mase sposóbów w odpowiedniej ilości. Jednym z nich mogą służyć jako poradnik do korzystania z produktu i mogą ożywić statyczne treści. Gify stanowią swego rodzaju przyciągacz aby przykuć uwagę do określonych miejsc na stronie.

"Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów". Statystyki pokazują, że lubimy przeglądać ciekawostki z grafiką tuż obok. Oznacza to, że musisz znaleźć dodatkowe metody na to aby utrzymać uwagę odwiedzającego.

kolory-zdjecie

Pamiętaj o fontach - wyobraź sobie, że wchodzisz na stronę na której widzisz taki font jak poniżej na ilustracji. Byłaby to katorga dla oczu i nigdy więcej nie wszedłbyś na taką stronę. Zadbaj o to aby były to fonty bezszeryfowe ponieważ te właśnie są idealne do czytania a odwiedzający na pewno podświadomie podziękuje ci za wybranie takiej opcji.

fonty-zdjecie

Autor: Grafik - Małgorzata Cyprych